Понеділок, 29.04.2024, 22:03
Мартусівська сільська рада
Вітаю Вас Гість | RSS
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 25
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА


Красиве, мальовниче село Мартусівка, яке потопає у вишневих садах, ароматному цвітінні бузків та жасмину, виникло не так давно, очевидно в минулому столітті. Перші згадування з’явилися в 1765 році.

Краєвид села Мартусівка


Назва «Мартусіва» походить від імені першого жителя села Мартуса.
В період Столипінської реакції село обросло цілим рядом хуторів: Храпівський, Новосьолівка, Корнієнка, Ілька, Дем’янівка та інші. Дані хутори після Жовтневої революції були ліквідовані. Проте, до цього часу залишили назви урочищ, де вони знаходились.
Мартусівка знаходиться за 25 км від Києва. Від Мартусівки до районного центра Борисполя – 18 км, залізниця від Мартусівки далеко, на відстані – 18 км. Біля села знаходиться один з найбільших та найкрасивіших аеропортів Європи. Це Державний міжнародний аеропорт «Бориспіль», який сполучає столицю України з усіма столицями Європи.
До 1917 року село належало поміщику Трепову, що був міністром сільського господарства України. В Трепова було величезне господарство. Серед села стояв його маєток, був посаджений розкішний сад. Поміщик мав 2 тисячі гектарів землі, два заводи – пивний та цегляний.
Не було в Мартусівці й церкви. Збудували лише в 1918 році.
В 1918 році в Мартусівці була відкрита перша школа, яка розміщалася в куркулівській хаті. Першим вчителем був – Картнов Іван Федорович, а першим учнем Хімчинський Іван Григорович , який згодом став директором Мартусівської семирічної школи.
У 1917 році в селі утворилась Рада. Головою сільської ради були по черзі депутати сільської ради.
У 1928 році було організовано перший колгосп « Промінь», головою якого був Ткаченко Ілько Григорович.
В кінці 1929 року в селі утворюється другий колгосп «Фрунзе», де головою був Вошкулат Григорій Минович. З даних колгоспів був утворений один колгосп «Фрунзе» в 1939 році.
Весною 1933 року в Мартусівку був присланий двадцятип’ятитисячник Мойсеєв Леонід Миколайович - головою колгоспу, активний , працював з колгоспниками і вдень і вночі. В голодні 1932 – 1933 він організував допомогу жителям села, які не могли працювати в колгоспі, і тому в селі ніхто не помер під час років голодомору.
До 1963 року його ім’ям було названо колгосп. А також одна з найбільших та найстаріших вулиць села названа на його честь – вулиця Мойсеєва, де й до цього часу знаходиться його могила.

В роки Великої Вітчизняної війни Мартусівці стали на захист своєї землі. На пам’ятнику викарбувані імена 84 загиблих в ратних боях Твардовська Марина Силантіївна – голова Мартусівської сільської ради була розстріляна німцями в перші окупації.


Могила Мойсеєва Л. М.


Село було звільнено від німецько-фашистських загарбників 23 вересня 1943 року. Навіки залишились в землі Мартусівки лежати Писарєва Антоніна Іванівна - капітан медичної служби та Васіна Марія Василівна – медсестра, які поховані на сільському цвинтарі.

Писарєва А.І. - капітан медичної служби та Васіна М. В. – медсестра, які поховані на сільському цвинтарі.

Дуже важко приходилось відбудовувати знищене фашистами село. Тяжко працювали сільські трударі за «палички» часто мінялися голови колгоспу. Все змінилося з приходом Логвина Миколи Матвійовича 1957- 1963 р.р. село почало змінюватися.
В 1978 році було закрито Мартусівську восьмирічку, а школярів почали возити до Ревненської середньої школи.
До 2000 року село Мартусівка було включено до адміністративної одиниці Ревненської сільської ради.


Мартусівська сільська рада була створена в вересні 2000 року згідно рішення Київської обласної ради № 203-44-ХХІІІ від 05.04.2000 року .

В селі рахується 345 дворів , 4 тьохповерхові та 3 двоповерхові будинки у яких проживають 1100 людей.
На території села функціонують 5 підприємств, фермерське господарства «Жнива», 3 приватні торгівельні точки, 12 підприємців, поштове відділення зв’язку, аптечний кіоск., початкова школа- дитячий садок.
В 2004 році встановлена автономна міні котельня, яка забезпечує теплом всі комунальні об’єкти, а 2006 році була встановлена міні котельня для забезпечення теплом житлового масиву по вул. Бориспільській .


Автономна міні котельня


В. І. Косовець зміг не лише вишукати та залучити кошти для розвитку села. Реальні, помітні кроки зроблено: у селі заасфальтовані дороги ( Бориспільська, Шкільна, Мойсеєва, Заводська, Радгоспна, Чубинського, Молодіжна, Жовтнева ) всього 10 км, налагоджено вивіз побутового сміття.
Було розроблений проект та виділені кошти на проведення вуличного освітлення , з вересня 2008 року всі вулиці села Мартусівка освітлюються.
Для маленьких Мартусівців функціонує Мартусівське НВО «Школа – дитячий садок». В початковій школі навчаєтьсь 40 дітей, дитячий садок відвідує 46 малят. Цей навчальний заклад - справжній храм дитячих душ, є одним з найкращих в районі. Завдяки підтримці сільської влади, наполегливій праці та професіоналізму колективу цього закладу , тут є все необхідне для виховання та навчання .


Дитячий садок


В 2010 році відкрито нову групу, закуплено нові меблі та обладнання, проведено реконструкцію системи водопостачання та опалення, замінено всі вікна та двері, капітальний ремонт прибудинкової території школи.

Мартусівське НВО «Школа – дитячий садок»


В 2011 році проведено капітальний ремонт харчоблоку. Облаштовано два сучасних нових дитячих ігрових майданчики.
Для розвитку соціально - культурної сфери сільська рада надала дозвіл компанії «БФ проект» - одній з провідних будівельних компаній України для виготовлення технічної документації на будівництво такого необхідного для села об’єкту, яка планує звести на 300 га цілий комплекс. В Нього ввійдуть логістичний парк, заводи, виставкові комплекси, авто бренди, автодилери, магазини лінії першого одягу, складські приміщення. Туди увійдуть розважальний комплекс, 5-ти зіркові готелі.
З 2008 року введено в експлуатацію логістичний комплекс ТОВ «БФ Склад», на базі якого розташований митний термінал Київської обласної митниці та нове сучасне підприємство по виробництву сандвіч панелей ТОВ «БФ Завод».


«БФ проект»

На території села працює підприємство «Вікна – сервіс», яке забезпечує жителів села роботою. У селі розташована Бориспільська виправна колонія №119, де також працюють місцеві жителі.
Для дозвілля жителів працює бібліотека, якою завідує Клоченок Н.С., нараховується 6 000 одиниць книжкового фонду.
У сільському клубі, завідувач Пономаренко Г.Д. працюють самодіяльні художні колективи – «Чиста криниця», яка в 2011 році святкує своє 20-ти річчя, «Маестро і компанія», хорові колективи, жіночі та дитячі ансамблі.


«Маестро і компанія»


Справжнім скарбом для Мартусівки стала обдарована дівчинка - Ящишин Іринка яка має справжій талант співати, бере участь у районних та обласних співочих конкурсах та займає призові місця.
Справжнім пісенним святом, яскравим дійством стало щорічне проведення в селі свята Івана Купала: виступи художніх колективів, талановитої молоді, ігри та конкурси для дітей та дорослих, купальське вогнище, виїздна торгівля, музика та гуляння до самого ранку.


Проведення в селі свята Івана Купала


П’ятдесят років очолює медпункт Вошкулат Г.І., фельдшер акушер вищої категорії. В 2008 році проведено капітальний ремонт приміщення ФАПу: перекрили дах, заміна вікон та дверей, ремонт в приміщенні, закуплено нові меблі, медичне обладнання та інвентар.
В 2009 році проведена реконструкція пам’ятника загиблим воїнам ВВВ.


Пам’ятник загиблим воїнам ВВВ


Село Мартусівка повністю газифіковане.
В 2010 році виготовлені документи, що посвідчують право власності на об’єкти комунальної власності Мартусівської сільської ради: школу, ФАП, клуб.
Виготовлено проект на будівництво нової церкви, в жовтні 2010 року закладено фундамент.

Працюють магазини, вузол зв’язку, Мартусівський відділок Бортницької зрошувальної системи.
По селу постійно курсує автобус з сполученням Мартусівка-Бориспіль.
Село розбудовується.
...
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Copyright Lyashchenko_I © 2024Використовуються технології uCoz